2016 03 17 laur cisowy001
W czwartek 17 marca br., obradowała Kapituła Lauru Cisowego. W spotkaniu pod przewodnictwem burmistrza Nowogardu Roberta Czapli udział wzięli członkowie Kapituły Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Saniuk, dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury Aneta Drążewska, prezes Nowogardzkiego Forum Organizacji Pozarządowych Mieczysław Cedro, Adam Fedeńczak, Franciszek Karolewski, Eligiusz Rzechuła, Jan Tandecki oraz Urszula Berezowska pracownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.

Kapituła ustaliła, iż uroczyste wręczenie wyróżnień „Lauru Cisowego” nastąpi w dniu 30 kwietnia 2016 roku.

 „LAUR CISOWYrok 2016

Już po raz szesnasty Kapituła „Lauru Cisowego” zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji honorowych wyróżnień. W tym roku możliwe jest uhonorowanie osób indywidualnych, zespołów, stowarzyszeń, firm i instytucji z terenu miasta i gminy Nowogard za szczególne osiągnięcia i promowanie Ziemi Nowogardzkiej na szczeblu gminy, powiatu, województwa, w kraju i za granicą w dwóch kategoriach:

  • Biznes i gospodarka
  • Działalność społeczna(w zakresie oświaty, kultury, sportu, opieki społecznej, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska).
  • Kapituła może przyznać honorowe wyróżnienie Specjalny „Laur Cisowy” osobom indywidualnym, zespołom, stowarzyszeniom, firmom i instytucjom, także z zagranicy, za szczególne zasługi dla miasta i gminy Nowogard oraz promowanie Ziemi Nowogardzkiej. Kapituła może również przyznać Złoty „Laur Cisowy” dla laureata, który w poprzednich latach otrzymał wyróżnienie „Lauru Cisowego”.

Wymagane jest uzasadnienie zgłoszonej kandydatury i złożenie wniosku do dnia 7 kwietnia 2016 roku w Biurze Obsługi Interesanta, pok. Nr 5 do godziny 15 30, lub przesłanie pocztą na adres: Urząd Miejski w Nowogardzie, pl. Wolności 1, 72-200 Nowogard z dopiskiem „Laur Cisowy”.

Wniosek o przyznanie honorowego wyróżnienia jest dostępny w Biurze Obsługi Interesanta, pok. Nr 5 w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie pl. Wolności 1. Informacji udziela Wydział Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu, tel. 91-39-26-233 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Anna Narkiewicz